Tripp-Lite P778-006 Accessories
P778-006
| Technical Information | |
|---|---|
| Cable Length | 6 ft |
| Connector Type on First End | HD-18 Keyboard/Mouse/Video - Male |
| Connector on First End Details | 1 x 18-pin HD-18 Keyboard/Mouse/Video - Male |
| Connector Type on Second End |
|
| Connector on Second End Details |
|
| Conductor | Copper |
| Features | Molded |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Shipping Height | 8" |
| Shipping Width | 10" |
| Shipping Weight (Approximate) | 7.20 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Tripp Lite NetDirector KVM Switch:
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |