Tripp-Lite P583-006-BK Accessories
P583-006-BK
| Technical Information | |
|---|---|
| Cable Type | DisplayPort/Mini DisplayPort |
| Cable Length | 6 ft |
| Connector Type on First End | DisplayPort 1.2 Digital Audio/Video - Male |
| Connector on First End Details | 1 x DisplayPort 1.2 Digital Audio/Video - Male |
| Connector Type on Second End | Mini DisplayPort 1.2 Digital Audio/Video - Male |
| Connector on Second End Details | 1 x Mini DisplayPort 1.2 Digital Audio/Video - Male |
| Connector Plating | Gold |
| Contact Plating | Gold |
| Device Supported |
|
| Data Transfer Rate | 21.6 Gbit/s |
| Supported Resolution | 4096 x 2160 |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Shipping Height | 6" |
| Shipping Width | 4" |
| Shipping Weight (Approximate) | 3.10 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Country of Origin | Vietnam |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |