Tripp-Lite P120-06N-ACT Accessories
P120-06N-ACT
| Technical Information | |
|---|---|
| Cable Type | DVI/VGA |
| Cable Length | 6" |
| Connector Type on First End | DVI-D (Single-Link) Digital Video - Male |
| Connector on First End Details | 1 x DVI-D (Single-Link) Digital Video - Male |
| Connector Type on Second End |
|
| Connector on Second End Details |
|
| Conductor | Copper |
| Shielding | No |
| Device Supported |
|
| Supported Resolution | 1900 x 1200 |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Shipping Height | 1.61" |
| Shipping Width | 5.28" |
| Shipping Weight (Approximate) | 6.40 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |