| Technical Information | |
|---|---|
| Maximum Screen Size Supported | 27" |
| Maximum Load Capacity | 52 lb |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Mounting Pattern |
|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 46" |
| Width | 80.50" |
| Depth | 25.40" |
| Weight (Approximate) | 10.56 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |