Valcom VIP-A12A Speakerphones
VIP-A12A
Select model
| Product Information | |
|---|---|
| Clock Format | Analog |
| Case Color | Black |
| Case Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Synchronization Type | Network Time Protocol (NTP) |
| Features |
|
| Reliability | |
|---|---|
| Durability | Shatter Proof |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | PoE |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Depth | 7" |
| Diameter | 12.8" |
| Weight (Approximate) | 11 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | School |