Valcom VIP-480AL-W Speakerphones
VIP-480AL-W
Select model
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired |
| Alarm Type | Audible |
| Bulb/Tube Type | LED |
| Sound Emission | 114 dB |
| Light Color |
|
| Form Factor |
|
| Product Functions | Alarm |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | AC Supply |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | White |
| Application/Usage |
|
| Height | 6.8" |
| Width | 8.3" |
| Depth | 3.3" |
| Weight (Approximate) | 2.10 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |