Honeywell CK62 Mobile Computer FlexRange XLR, 38-Key Numeric, 8GB/128GB, 5G, Wi-Fi 6E, IP65
CK62-X00-5ES1BCG
Select model
Main Features
-
Operation System: Android
-
Rugged: Industrial
-
Range: Long Range
-
Connection: USB, 5G, NFC
-
Keyboard: 38 Key Function Numeric
-
Camera: 13MP Rear Facing Camera
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wireless |
| Light Source | Laser |
| Scanner Range | FlexRange |
| Google Mobile Services (GMS) | Yes |
| Features | Lightweight |
| Processor & Chipset | |
|---|---|
| Processor Model | QCM4490 |
| Processor Core | Octa-core (8 Core) |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 8 GB |
| Flash Memory | 128 GB |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 4" |
| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Number of Keys | 38 |
| Keyboard Type | Numeric |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11 a/b/g/n/ac/ax/d/h/i/r/k/v/w/mc (Wi-Fi 6) |
| Cellular Data Connectivity Technology |
|
| Camera | |
|---|---|
| Rear Camera | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Rugged | Yes |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage |
|
| Ingress Protection (IP) Rating | IP65 |