| Product Information | |
|---|---|
| Label Width | 3" |
| Label Length | 3" |
| Number of Labels per Roll | 50 |
| Core Diameter | 3" |
| Shape | Square |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | White |
| Product Material | Paper |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
Recommended for labeling a wide range of surfaces such as paper, corrugate, plastic, metal, and glass |
mod-z-select-2000t-zebra-labels-datasheet.pdf MOD-Z-SELECT-2000T