4-Slots Battery Charging Station for Zebra MC33/MC34
SAC-MC33-4SCHG-01
| Technical Information | |
|---|---|
| AC Plug | Yes |
| USB | No |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 12 V DC |
| Battery Information | |
|---|---|
| Number of Batteries Supported | 4 |
| Battery Size Supported | Proprietary Battery Size |
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Height | 5.1" |
| Width | 5.5" |
| Depth | 7.3" |
| Weight (Approximate) | 1.38 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Batteries of following Zebra Mobile Computers:
|
| Country of Origin | Mexico |