Zebra QLn220 Healthcare Mobile Printer, 203 dpi, 102 mm/s, Wi‑Fi, Bluetooth, Display, RTC
QH2-AUNAEM00-00
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Label Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 4 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 203 |
| Maximum Print Width | 1.90" |
| Barcode Symbology Supported |
|
| Real Time Clock | Yes |
| Application/Usage | Mobile |
| Features |
|
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 128 MB |
| Flash Memory | 256 MB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Serial Port | Yes |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11a/b/g/n |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Display Screen | Yes |
| Display Screen Type | LCD |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Media Sensor |
|
| Media Thickness | 5.50 mil |
| Maximum Roll Diameter | 2.20" |
| Maximum Label Width | 2.18" |
| Maximum Label Length | 32" |
| Label Core Size | 0.75" |
| Fonts & Emulation | |
|---|---|
| Language Emulation | CPCL |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Battery Included | Yes |
| Battery Rechargeable | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Portable |
| Height | 2.8" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 6.5" |
| Weight (Approximate) | 1.25 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Platform Supported |
|
mod-qln220-zebra-label-printer-datasheet.pdf QH2-AUNAEM00-00
mod-qln220-zebra-label-printer-quick-guide.pdf QH2-AUNAEM00-00
mod-qln220-zebra-label-printer-user-manual.pdf QH2-AUNAEM00-00
qln-series-product-spec-sheet-en-us.pdf QH2-AUNAEM00-00