| Technical Information | |
|---|---|
| Device Supported | Vehicle Mount Computer |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage Range | 15 V DC - 90 V DC |
| Output Voltage | 15 V DC |
| Maximum Output Power | 40 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Weight (Approximate) | 2.40 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
PSION 8515 Vehicle Mount Computer |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| Country of Origin | United States |