| Battery Information | |
|---|---|
| Application/Usage | Mobile Computer |
| Battery Rechargeable | Yes |
| Battery Size | Proprietary Battery Size |
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Battery Capacity | 4600 mAh |
| Output Voltage | 3.7 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Height | 2" |
| Width | 2" |
| Depth | 59.9" |
| Weight (Approximate) | 3.53 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatible to OEM Part Number |
13-BTRY-WT40IAB0H |
| Compatibility |
Zebra Mobile Computers:
|
| Country of Origin | China |