Label, Polyester, 2x1.25, Thermal Transfer, Z-Ultimate 2000T, 3in core, 1 Roll/Carton
10022960
| Product Information | |
|---|---|
| Label Width | 2" |
| Label Length | 1 1/4" |
| Number of Labels per Roll | 2500 |
| Total Number of Labels | 2500 |
| Core Diameter | 3" |
| Adhesive Type | Permanent |
| Shape | Rectangle |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Finishing | Glossy |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Pearl White |
| Product Material | Polyester |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Zebra Printers:
|
mod-z-select-2000t-zebra-labels-datasheet.pdf MOD-Z-SELECT-2000T