Zebra PolyPro 4000T, Polypropylene Label, 100x24mm
10007446
| Product Information | |
|---|---|
| Label Width | 15/16" |
| Label Length | 15/16" |
| Number of Labels per Roll | 1900 |
| Core Diameter | 1" |
| Adhesive Type | Permanent |
| Shape | Square |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Finishing | Matte |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | White |
| Product Material |
|
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
Coated, Matte |
| Compatibility |
R2844-Z, R402, TLP 2742, TLP 2844, TLP 2844-Z, TLP 3742, TLP 3842, TLP 3844-Z |
| Certifications & Standards |
FDA 175.105 |