| Technical Information | |
|---|---|
| Optical Resolution (dpi) | 600 |
| Scan Color |
|
| Color Depth | 24-bit |
| Grayscale Depth | 8-bit |
| Maximum Mono Scan Speed (ppm) | 65 |
| Maximum Color Scan Speed (ppm) | 65 |
| Maximum Mono Scan Speed (ipm) | 130 |
| Maximum Color Scan Speed (ipm) | 130 |
| Media Type |
|
| Media Size |
|
| Scanning Modes | Duplex |
| ADF Capacity | 100 Sheets |
| Duty Cycle | 10000 |
| PC Free Scanning | Yes |
| Duplex Scanning | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Software | |
|---|---|
| Software Included |
|
| Operating System Supported |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 7.1" |
| Width | 12.5" |
| Depth | 8.2" |
| Weight (Approximate) | 10.30 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Energy Star | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |