| Pointing Device | |
|---|---|
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Radio Frequency |
| Movement Detection | Optical |
| Movement Resolution (dpi) | 1000 |
| Total Number of Buttons | 2 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Rechargeable | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 1.4" |
| Width | 2.3" |
| Depth | 4.6" |
| Weight (Approximate) | 9.60 oz |