| Technical Information | |
|---|---|
| Storage Capacity | 16 TB |
| Platform Supported |
|
| Encryption Standard | 256-bit |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | No |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Drive Type | External |
| External Drive Type | Portable |
| Height | 5.5" |
| Width | 1.9" |
| Depth | 6.7" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Operating System Compatibility |
|
| Device Supported |
|
| Country of Origin | Thailand |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |