| Technical Information | |
|---|---|
| Storage Capacity | 2 TB |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | No |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | Thunderbolt 3 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Drive Type | External |
| External Drive Type | Desktop |
| Height | 2.2" |
| Width | 4.7" |
| Depth | 4.7" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Operating System Compatibility |
|
| Device Supported | Notebook |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |