Call for a full selection of bar code labels for your Wasp printer.
| Product Information | |
|---|---|
| Label Width | 2" |
| Label Length | 3/4" |
| Label Format | Roll |
| Number of Labels per Roll | 3000 |
| Core Diameter | 1" |
| Adhesive Type | Permanent |
| Shape | Rectangle |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Attachment Method | Adhesive |
| Printable | Yes |
| Features | Tamper Evident |
| Device Supported | Label Printer |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material | Polyester |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
|
| Compatibility |
Wasp Printers:
|
| Country of Origin | United States |