| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Maximum Load Capacity | 125 lb |
| Minimum Screen Size Supported | 37" |
| Maximum Screen Size Supported | 80" |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Mounting Pattern |
|
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Application/Usage |
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |