| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Flat Panel Display |
| Maximum Load Capacity | 180 lb |
| Minimum Screen Size Supported | 42" |
| Maximum Screen Size Supported | 63" |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Silver |
| Height | 2.60" |
| Width | 22" |
| Length | 38" |
| Weight (Approximate) | 19.10 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
|