| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Flat Panel Display |
| Maximum Load Capacity | 50 lb |
| Minimum Screen Size Supported | 25" |
| Maximum Screen Size Supported | 32" |
| Features | Articulating |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Mounting Pattern |
|
| Height | 11.10" |
| Width | 8.40" |
| Length | 13.95" |
| Weight (Approximate) | 5.10 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
|
| Compatibility | LCD Monitor |