| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Flat Panel Display |
| Maximum Load Capacity | 25 lb |
| Minimum Screen Size Supported | 10" |
| Maximum Screen Size Supported | 23" |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Mounting Pattern |
|
| Height | 1.70" |
| Width | 5.10" |
| Length | 5.70" |
| Weight (Approximate) | 1.75 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
|
| Compatibility |
LCD |