| Technical Information | |
|---|---|
| Display Type Supported | LCD |
| Display Size Supported | 34" |
| Device Supported | Monitor |
| Aspect Ratio | 21:9 |
| Widescreen | Yes |
| Anti-glare | Yes |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color |
|
| Durability | Scratch Resistant |
| Height | 13.50" |
| Width | 31.90" |
| Weight (Approximate) | 7.36 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | South Korea |