| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Monitor |
| Number of Displays Supported | 2 |
| Maximum Load Capacity | 44 lb |
| Maximum Screen Size Supported | 24" |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Mounting Pattern |
|
| Height | 10.30" |
| Depth | 5.40" |
| Length | 23.60" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Application/Usage | Desk |
| Compatibility |
Viewsonic Monitors:
|
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |