| Technical Information | |
|---|---|
| Number of Computers Supported | 4 |
| Number of Local Users Supported | 1 |
| Device Type | Desktop KM |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Number of USB Ports | 13 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Desktop |
| Height | 1" |
| Width | 13.7" |
| Depth | 5" |
| Weight (Approximate) | 3 lb |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |