| Technical Information | |
|---|---|
| Maximum Extended Range | 656.17 ft |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 1" |
| Width | 1.4" |
| Length | 4.7" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Certifications & Standards |
|
| TAA Compliant | Yes |
| NDAA Compliant | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |