Valcom V-1061-W Speakerphones
V-1061-W
Select model
| Technical Information | |
|---|---|
| Crossover Type | 1-way |
| RMS Output Power | 12 W |
| Minimum Frequency Response | 80 Hz |
| Maximum Frequency Response | 15 kHz |
| Impedance | 45 Ohm |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | White |
| Product Material | Wood Grain |
| Form Factor |
|
| Height | 9.7" |
| Width | 11.5" |
| Depth | 4" |
| Weight (Approximate) | 4 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |