Valcom S-500VC Speakerphones
S-500VC
Select model
| Technical Information | |
|---|---|
| RMS Output Power | 5 W |
| Minimum Frequency Response | 65 Hz |
| Maximum Frequency Response | 17 kHz |
| Sound Pressure Level | 95 dB |
| Speaker Size | 8" |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | White |
| Speaker Installation | Indoor |
| Width | 15" |
| Depth | 3" |
| Diameter | 13" |
| Weight (Approximate) | 2 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Indoor |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |