| Product Information | |
|---|---|
| Carrying Options |
|
| Adjustable Strap | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Exterior Material | Leather |
| Durability | Glare Resistant |
| Height | 1" |
| Width | 3" |
| Depth | 6" |
| Weight (Approximate) | 3.20 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Handheld Terminal |
| Compatibility | Zebra - TC20, TC25 |
| Brand Compatibility | Zebra |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Country of Origin | United States |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |