| Product Information | |
|---|---|
| Style | Wristband |
| Carrying Options |
|
| Adjustable Strap | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Exterior Material | Ballistic Nylon |
| Height | 8" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 2.5" |
| Weight (Approximate) | 3.20 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Handheld Terminal |
| Compatibility | Zebra - TC51, TC52, TC56, TC57, TC5X |
| Brand Compatibility | Zebra |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Country of Origin | United States |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |