| Product Information | |
|---|---|
| Style | Holster |
| Carrying Options | Holster |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Product Material | Ballistic Nylon |
| Height | 1.8" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 6" |
| Weight (Approximate) | 5.03 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage |
|
| Compatibility | Zebra - TC51, TC52, TC56, TC57, TC7X, MC40 |
| Brand Compatibility | Zebra |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Country of Origin | United States |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |