Ubiquiti Networks IS-M5 Wireless Access Points
IS-M5
Select model
| Technical Information | |
|---|---|
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11n |
| Frequency Band | 5 GHz |
| Wireless Transmission Speed | 100 Mbit/s |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 1 |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| PoE PD Port | Yes |
| VGA | No |
| HDMI | No |
| USB | No |
| Powerline | No |
| Management Port | No |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Pole-mountable |
| Height | 2.6" |
| Width | 5.2" |
| Depth | 5.2" |
| Weight (Approximate) | 14.40 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
isostation.pdf IS-M5
isostation.pdf MOD-UBIQUITI-ISOSTATION