Tripp-Lite SRWO8U22DP Accessories
SRWO8U22DP
| Technical Information | |
|---|---|
| Application/Usage |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Wall Mountable |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black Powder Coat |
| Product Material | Steel |
| Maximum Weight Capacity | 150 lb |
| Height | 42.3" |
| Width | 20.1" |
| Depth | 24" |
| Weight (Approximate) | 16.87 lb |
| Rack Height | 22U |
| Rack Width | 19" |
| Rack Depth | 23.50" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Assembly Required | Yes |
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |