| Technical Information | |
|---|---|
| Number of Fans | 3 |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 120 V AC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Compatible Rack Height | 3U |
| Height | 5.2" |
| Width | 18.9" |
| Depth | 8" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |