| Technical Information | |
|---|---|
| Product Functions | Cooler |
| Cooling Capacity | 9671.35 W |
| Dehumidifier | Yes |
| Dehumidification Rate | 157.7 mL/min |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 220 V AC |
| Energy & Performance | |
|---|---|
| Refrigerant | R-410A |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 78.5" |
| Width | 23.8" |
| Depth | 48" |
| Weight (Approximate) | 650 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |