Tripp-Lite NPOE-30W-1G-INT Accessories
NPOE-30W-1G-INT
| Technical Information | |
|---|---|
| Protection Type |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Maximum Output Voltage | 53 V DC |
| Maximum Input Current | 750 mA |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Input Ports | RJ-45 |
| Output Ports | RJ-45 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 1.4" |
| Width | 2.6" |
| Depth | 5.4" |
| Weight (Approximate) | 8.80 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Certifications & Standards |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |