Tripp-Lite DCPU2 Accessories
DCPU2
| Product Information | |
|---|---|
| Frame Material | Metal |
| Maximum Load Capacity | 22.05 lb |
| Number of Casters | 4 |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Height | 5.04" |
| Width | 8.23" |
| Depth | 4.06" |
| Weight (Approximate) | 3.11 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |