| Video | |
|---|---|
| Maximum Video Resolution | 3840 × 2160 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| HDMI In | Yes |
| HDMI Out | Yes |
| Number of HDMI Inputs | 1 |
| Number of HDMI Outputs | 8 |
| Media & Performance | |
|---|---|
| Maximum Operating Distance | 39.37 ft |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 230 V AC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 1" |
| Width | 10.2" |
| Depth | 4.5" |
| Weight (Approximate) | 1.60 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
|
| Country of Origin | Vietnam |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |