| Technical Information | |
|---|---|
| Storage Capacity | 1 TB |
| Drive Performance | |
|---|---|
| Endurance (DWPD) | 2.6 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | No |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Drive Interface | SATA |
| Drive Interface Standard | SATA/600 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Drive Type | Internal |
| Form Factor | mSATA (MO-300A) |
| Height | 0.2" |
| Width | 1.2" |
| Length | 2" |
| Weight (Approximate) | 0.28 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Device Supported |
|