Touch Dynamic P73GMN1N-00NNNNN Accessories
P73GMN1N-00NNNNN
| Processor & Chipset | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Speed | 3 GHz |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 4 GB |
| Memory Technology | DDR3 SDRAM |
| Storage | |
|---|---|
| Solid State Drive Capacity | 128 GB |
| Solid State Drive Interface | SATA |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 15" |
| Display Screen Type | LED |
| Touchscreen | Yes |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | HD Graphics 500 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Cash Drawer Port | Yes |
| Serial Port | Yes |
| Software | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 IoT Enterprise LTSC (64-bit) |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | AC Power |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 14.9" |
| Depth | 9" |