| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Silver |
| Product Color | Silver |
| Height | 0.9" |
| Width | 1.8" |
| Length | 2" |
| Weight (Approximate) | 1.60 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
Security Base Plate is a replacement part |
| Application/Usage | Cable Lock |
| Compatibility |
Targus Products:
|
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |