| Pointing Device | |
|---|---|
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Radio Frequency |
| Pointing Device Wireless Operating Distance | 33 ft |
| Movement Detection | BlueTrace |
| Movement Resolution (dpi) | 1600 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Pointing Device Features | Ergonomic |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Pointing Device Host Interface | USB |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Batteries |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 1.4" |
| Width | 2.2" |
| Length | 3.7" |
| Weight (Approximate) | 2.08 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Operating System Compatibility |
|
| Platform Supported |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |