| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Operating Distance | 33 ft |
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Keyboard/Keypad Features |
|
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 1.18" |
| Keyboard/Keypad Width | 3.46" |
| Keyboard/Keypad Length | 4.96" |
| Weight (Approximate) | 4.64 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Operating System Compatibility |
|
| Platform Supported |
|
| Country of Origin | China |
| TAA Compliant | No |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |