| Product Information | |
|---|---|
| Cable Manager Type | Duct |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Gray |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Height | 0.40" |
| Width | 2" |
| Length | 72" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
|
| Certifications & Standards |
CSA |
| Country of Origin | Taiwan |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |