| Technical Information | |
|---|---|
| Cable Length | 6 ft |
| Conductor | Copper |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Shipping Height | 0.87" |
| Shipping Width | 7.87" |
| Shipping Weight (Approximate) | 6.88 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |