| Technical Information | |
|---|---|
| Receptacles Detail |
|
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| Audio | Yes |
| USB | Yes |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 1 |
| Number of USB Ports | 6 |
| Power Description | |
|---|---|
| Voltage Rating |
|
| Current Rating | 2 A |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Tabletop |
| Product Material |
|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 2.4" |
| Width | 3.7" |
| Weight (Approximate) | 1.30 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
Compatible Operating Systems: |
| Certifications & Standards |
|
| TAA Compliant | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |