| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 4.6" |
| Width | 2.4" |
| Length | 0.6" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Operating System Compatibility |
|
| Compatibility |
Apple Notebooks:
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |