| Product Information | |
|---|---|
| Cable Manager Type | End Cap |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Gray |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Height | 0.60" |
| Width | 1.60" |
| Length | 0.60" |
| Weight (Approximate) | 0.10 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
StarTech CBMWD3816 Raceway |
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |