| Wireless Specifications | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11 a/b/g/n/ac |
| ISM Band | Yes |
| UNII Band | Yes |
| ISM Maximum Frequency | 2.40 GHz |
| UNII Maximum Frequency | 5 GHz |
| Wireless Security |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 0.6" |
| Width | 2.2" |
| Depth | 1.7" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Device Supported | Receipt Printer |
| Compatibility |
Star Micronics Receipt Printers: |